Jak przygotować transport okien do domu?

Okna PCV należą do sprzętów, których transport wymaga zachowania szczególnej uwagi. Łatwo powiedzieć, lecz jak się do tego zabrać? Transport z uwagi na wymiary okien PCV oraz ich delikatność,  polecamy powierzyć firmie przewozowej. Należy jednak uprzednio zadbać o przygotowaniu okien do przewozu. W jaki sposób to zrobić? Okna PCV muszą być zapakowane, obklejone folią strecz. Jeżeli przewozimy więcej niż tylko jedno okno PCV, umieścić między okna na przykład papierowy arkusz, aby osłaniał przed zarysowaniami. Najłatwiejszą techniką transportu okien czy też szkła jest załadowanie na specjalistyczny, drewniany stojak przeznaczony do transportu okien. Jeżeli fachowiec ma na aucie zamontowany wieszak do transportu okien PCV, wówczas mogą być one transportowane bez opakowań. Okna będą transportowane taką metodą, że będą się opierały o wieszak. Okna PCV każdorazowo powinny być zabezpieczone trokami i matami, w taki sposób by nie uległy zepsuciu.

ATENCJA! Trzeba za każdym razem podpytać przewoźnika czy też dostarcza stojaków do transportu okien. Czasem umieją doliczyć oni kolejną należność przy takiej usłudze.

Ile kosztuje przewóz okien PCV?

Wysokość opłaty transportu okien do domu zależy od odległości oraz wymiarów i liczby okien PCV.

Transport okien PCV na terenie Polski

  • W przypadku transportu jednego okna na przykład balkonowego sumpt takiego transportu wynosi ok. 110-260 złotych

Tranzyt okien PCV do Słowacji

  • Koszt przewozu okien z naszego kraju do obcego kraju sięga 450 – 900 złotych

Jak da radę zaobserwować przewóz okien jest dość drogi zatem warto spędzić trochę czasu szukając najlepszej oferty lub kupić okna i drzwi po przyjeździe i nie zajmować się przewozem. Owo rozwiązanie oszczędzi nam mnóstwo kłopotów jednak wybór za granicą może okazać się mały w porównaniu z naszą ojczyzną, która obecnie jest najważniejszym kontynentalnym eksporterem okien do domów.