• Home
  • /
  • transport
  • /
  • W jaki sposób przygotować przewóz okien do domu?

W jaki sposób przygotować przewóz okien do domu?

W jaki sposób zorganizować przewóz okien?

Okna PCV należą do obiektów, których transport potrzebuje zachowania wyjątkowej ostrożności. Prosto oznajmić, ale w jaki sposób to osiągnąć? Przewóz z racji na rozmiar okien oraz ich wrażliwość,  zalecamy zlecić firmie transportowej. Trzeba jednak uprzednio pamiętać o przygotowaniu okien PCV do transportu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna PCV powinny zostać zapakowane, oblepione folią stretch. Jeżeli transportujemy więcej niż jedno okno, włożyć między okna np. karton, żeby osłaniał przed zarysowaniami. Najodpowiedniejszą formą przewozu okien czy szkła jest załadowanie na specjalny, drewniany stojak dedykowany do transportu szkła. Skoro fachowiec ma w busie stojak do transportu okien, wtedy mogą być transportowane bez opakowań. Okna PCV będą dostarczane w ten sposób, że będą się opierały o wieszak. Okna PCV za każdym razem powinny być porządnie zabezpieczone pasami i matami, tak aby absolutnie nie uległy naruszeniu.

CZUJNOŚĆ! Powinno się za każdym razem podpytać spedytora czy dostarcza stojaków do przewozu okien PCV. Czasem umieją dołożyć oni dodatkową opłatę przy takiej usłudze.

Jak dużo kosztuje transport okien?

Wysokość opłaty przewozu okien do domu jest zależna od kraju a także wymiarów i liczby okien.

Przewóz okien w Naszym kraju

W przypadku transportu pojedynczego okna dla przykładu balkonowego sumpt takiego transportu wynosi mniej więcej 120-280 zł

Przewóz okien PCV do Słowacji

Sumpt przewozu okien PCV z naszego kraju do odległego kraju sięga 400 – 1200 zł

Jak można dostrzec transport okien PCV jest dość kosztowny więc są powody by spędzić dużo czasu poszukując najatrakcyjniejszej oferty bądź zakupić okna PCV na miejscu i nie przejmować się przewozem. Takie rozwiązanie oszczędzi nam mnóstwo wysiłków aczkolwiek asortyment za granicą może być niewielki w zestawieniu z Polską, która obecnie jest największym kontynentalnym eksporterem okien PCV.