• Home
  • /
  • Pakowanie
  • /
  • Foliopaki z nadrukiem – bezpieczne zastosowania

Foliopaki z nadrukiem – bezpieczne zastosowania

Czynnikiem przesądzającym o dużym pułapie bezpieczeństwa foliopaków SecureBAG jest rama wyprodukowana z solidnej, koekstrudowanej folii a także rodzaj wykorzystanej tasiemki klejącej.

Taśma celulozowa „niskiego bezpieczeństwa” wykorzystuje warstwę warstwy klejącej permanentnego, takiego jak w foliopakach kurierskich, wykazującego próby włamania mechanicznego. Koperta „średnio zabezpieczona” jest zaopatrzona w tasiemkę plombującą pokazującą ślady ingerencji przy typowych próbach włamań. Taśma „mocno zabezpieczona” jest jednocześnie wyekwipowana w indykatory termiczne i zawilgocenia. Ten typ taśmy cechuje się najwyższym poziomem zabezpieczenia, co zostało udowodnione akceptacją Ośrodka Inżynierii Precyzyjnej. Taśma celulozowa manifestuje próby włamania dzięki zastosowaniu wszelakich dziś stosowanych metod manipulacji (mechanicznej, przy działaniu ujemną oraz wysoką temperaturą, a również strategii wodnej).

Inną odmianą kopert SecureBAG są foliopaki bezpieczne przeznaczone do przewozu pieniędzy w walizkach koloryzujących. Są to towary dedykowane do przesyłania banknotów, ich protekcja polega na tym, że w wypadku grabieży aktywowany jest układ koloryzujący, który to trafia do wnętrza koperty kurierskiej i na stałę zabarwia przynajmniej 10% dowolnego banknotu.

Jednym z typów foliopaków bezpiecznych są woreczki na drobne pieniądze. Z racji na to że muszą przetrwać spore obciążenie oraz być niewrażliwe na przecięcie przez nierówne krawędzie monet, wykonywane są ze specjalnej – grubej i trwałej – koekstrudowanej folii LDPE. W wypadku woreczków, które to powinny utrzymać kilkanaście kg drobnych, wykorzystuje się odpowiednio szeroką taśmę z uchwytem. Do sporządzania zasiłków kasowych wykorzystuje się nieduże worki strunowe.

Koperty BezpiecznaTORBA znalazły obecnie popularne zastosowanie w gromadzeniu próbek pros, pasz, rzepaku, kukurydzy, antracytu i pozostałych materiałów ziarnistych. Coraz szersze zastosowanie kopert bezpiecznych spowodowało, że są one dostępne we wszystkich popularnych wymiarach, dzięki czemu absolutnie nie ma problemu z dobraniem pożądanego rozmiaru koperty kurierskiej do chronionych rzeczy.

Dowiedz się więcej: koperty kurierskie producent emGRAF