• Home
  • /
  • mechanika
  • /
  • Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie własnego biznesu?

Czy mechanik potrzebuje pozwolenia na prowadzenie własnego biznesu?

Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej?

    Pragniesz założyć w najbliższym okresie czasu warsztat samochodowy? W takim razie musisz funkcjonować w pełni zgodnie z prawem. Odnośnie tego zapewne żaden mechanik nie powinien miewać wątpliwości. Nie jest powiedziane, że otworzenie warsztatu samochodowego jest aż takie proste. Jednak zapewne sobie poradzisz.

    Na pewno trzeba na początku wertować dokładnie fora dyskusyjne. No co jak co, ale często na forach damy radę znaleźć sporo interesujących treści o pozwoleniach. Bardzo często mechanicy z niemałą chęcią pragną się dzielić swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. To cieszy, bo nasze początki zapewne nie są łatwe.

    Zwróćmy uwagę, że jeśli będziemy wykonywali usługi montażowe, to znaczy rozchodzi się o instalację gazu, bez wątpienia musimy posiadać stosowne uprawnienia. To samo jeżeli będziemy grzebali w elektronice bądź silniku. Raczej oczywiste, że chociaż większość usług związanych z motoryzacją nie stanowi dla fachowego mechanika żadnego kłopotu, to jednakże istnieją pewne zagadnienia, które wymagają odpowiednich uprawnień. No i bardzo dobrze, przecież chodzi o tutaj o nasze bezpieczeństwo!

    Należy posiadać także posiadać zezwolenie środowiskowe. To jasne, że w szczególności po wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej, wszystko co ma związek z ekologią jest naprawdę ważne. Pozostaje mieć nadzieję, że Polska będzie właśnie takim krajem, w którym to mechanicy potrafią zadbać o naturę.

    Krótka piłka – zezwolenia są istotnie niezbędne, chociaż na całe szczęście nie jest ich aż tak wiele.

Autor wpisu: taśmy z nadrukiem